foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

450931
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
115
1071
1516
446635
2950
15143
450931

08-07-2020 03:59

Na początku listopada uczniowie klasy II i III spotkali się z panią Edytą Ostojak, aktorką teatru im. Juliusza  Osterwy w Lublinie oraz absolwentką naszej szkoły. Pani Edyta wcześniej grała w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, współpracowała gościnnie z Teatrem Współczesnym w Warszawie oraz Teatrem Polskiego Radia.

Pomimo niedługiego stażu aktorskiego za zagrane role otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Aktorka z pasją opowiadała uczniom o swojej pracy, zagranych rolach i przekazywanych widzowi emocjach. Uświadomiła im, że teatr odwołuje się do wszystkich zmysłów człowieka - łączy obraz i ruch z dźwiękiem oraz odwołuje się do węchu lub dotyku. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o ludziach pracujących w teatrze oraz zapleczu technicznym i lokalowym: odpowiednio przystosowanej scenie, teatralnej maszynerii oraz kostiumach i dekoracjach. Atrakcją tego spotkania było ćwiczenie wyrażania emocji o różnym natężeniu oraz zbieranie autografów. Chwile spędzone z panią Edytą na długo zapadną w pamięci uczniów.

Z kolei pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Granowca w dniach 10-11.11.2019r. wybrali się na wycieczkę do Lublina, Sandomierza oraz Kazimierza Dolnego. Główną atrakcją pierwszego dnia wyjazdu była wizyta w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Uczestnicy wycieczki mieli niecodzienną okazję spotkania z wieloletnią aktorką tego teatru panią Anną Nowak, która w bardzo ciekawy i barwny sposób przybliżyła historię tworzenia się i funkcjonowania teatru od pomysłu na powstanie aż do dnia dzisiejszego. Później wszyscy mogli podziwiać grę rodowitej Granowianki- pani Edyty Ostojak oglądając spektakl pt. „ Bracia Grimm dla dorosłych”. Były to baśnie i legendy zebrane z opowieści ludowych przez braci Grimm, które budziły kontrowersje, czy jest to literatura odpowiednia dla dzieci. W spektaklu podziwialiśmy takie znane postaci jak: Drwalównę (Justyna Janowska), Złotego Chłopca (Maciej Grubich), Jasia-Jeża (Przemek Gąsiorowicz). W świecie dorosłych: Matkę Boską (Jolanta Rychłowska), Rodziców Jeża (Halszka Lehman, Paweł Kos), rodziców Złotego Chłopca (Edyta Ostojak, Daniel Dobosz), Szewca i Azteka (Wojciech Rusin) oraz Grzyba i Żyda (Tomasz Bielawiec ) a także zwierzęta i anioły.

Wycieczka ta dała możliwość kontaktu ze sztuką oraz była interesującym i niezwykłym sposobem spędzenia wolnego czasu.

Resized_20191109_205800.jpgResized_20191109_180159.jpg

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook