foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

450922
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
106
1071
1507
446635
2941
15143
450922

08-07-2020 03:52

Pamięć o tych, którzy odeszli jest ważnym elementem kultury i tradycji naszego kraju. Jak co roku, w okolicy 1 listopada, młodzież i dzieci z naszej szkoły uczestniczyli w różnorodnych działaniach mających na celu upamiętnienie tych, którzy odeszli.

W tym roku, Samorząd Uczniowski zorganizował akcję sprzątania Cmentarza Ewangelickiego w naszej miejscowości, ktorym zajęli się uczniowie klasy VIII. W ciszy i spokoju zadbaliśmy także o groby bliskich zmarłych.  Uczniowie klas II-VII wraz z wychowawcami złożyli kwiaty i znicze między innymi na grobie pani Grzesiak, która była wieloletnią nauczycielką w naszej szkole oraz ks. kanonika Stefana Kuhna.  Nasi najmłodsi koledzy- pierwszoklasiści złożyli z kolei hołd ofiarom II wojny światowej składając kwiaty i znicze pod tablicą upamiętniającą umieszczoną przy Kościele. Rada SU złożyła także kwiaty pod Kapliczką Powstańców Wielkopolskich. W szkole stworzyliśmy wystawę upamiętniające powstańców wielkopolskich z Granowca. Te zakrojone na szeroką skalę działania, miały na celu uświadomienie młodzieży jak ważna jest pamięć o wcześniejszych pokoleniach oraz dbałość o naszą historię i tradycje.

                                         Ciszą cmentarną ukołysani,

                                         z dala od życia i znoju,

                                        dobiwszy wreszcie cichej przystani,

                                        odpoczywają w pokoju.

                                                            Elżbieta Daniszewska "Zaduszki"

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook