foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

450896
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
80
1071
1481
446635
2915
15143
450896

08-07-2020 03:23

Dnia 29.10.2019 r. uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych w Granowcu i w Cieszynie uczestniczyli w spektaklu naukowym „Cyrk Fizyczny – Elektryczno-magnetyczne zabawy fizyczne” organizowanym w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Naukowego.

Pokaz odbywał się na wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Celem zajęć połączonych z wykładem, prowadzonych przez dr B. Strzelczyka oraz mgr. A. Rokosa, było demonstrowanie doświadczeń z fizyki dotyczących m.in. elektryzowania, oddziaływania ładunków elektrycznych, pola elektrycznego, przewodników i izolatorów, zjawisk elektrycznych w otaczającej nas rzeczywistości, magnetyzmu. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji, dotyczących elektryczności wokół nas i oddziaływań elektromagnetycznych. Prezentowane przez pracowników instytutu eksperymenty fizyczne były efektowne, zabawne i zaskakujące. Naelektryzowane piłeczki przyciągały i odpychały się, a naelektryzowane włosy stawały dęba. Wygenerowana przez maszynę elektrostatyczną iskra elektryczna przypominała wyładowania burzowe. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w niektórych doświadczeniach, za co byli nagradzani drobnymi upominkami. Dla większości było to niesamowite i ciekawe przeżycie. Mamy nadzieję, że pokaz będzie bodźcem do rozwijania zainteresowań i poszerzania wiedzy z fizyki oraz zachęci młodych badaczy do samodzielnego eksperymentowania.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook