foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

431198
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
145
481
2606
425376
15614
18227
431198

28-05-2020 11:05

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do utrwalenia tabliczki mnożenia.

 4 października 2019 roku, po raz pierwszy Zespół Szkół w Granowcu wziął udział w World Multiplication Table Day. Wcześniej nasza szkoła została zgłoszona do udziału w akcji i uzyskała certyfikat uczestnika.

30 września na apelu uczniowie zostali zapoznani z działaniami w naszej szkole. Najpierw były przygotowania. Szkolne korytarze, jak powiedział jeden z uczniów, „zachorowały” na tabliczkę mnożenia. W każdym miejscu można było powtórzyć i utrwalić działania mnożenia i dzielenia.

Codziennie na początku lekcji matematyki, przez 5 minut przypominano tabliczkę mnożenia i dzielenia, by przygotować się do konkursu. W kulminacyjnym dniu akcji, 4 października mistrz i wicemistrz z każdej klasy V - VIII wzięli udział w II etapie konkursu, który wyłonił Szkolnego Mistrza i Wicemistrza Tabliczki Mnożenia. Mistrzem został Maksymilian Szydełko z klasy VIII, wicemistrzem – Bartłomiej Ząb z klasy VII. Serdecznie im gratulujemy.

Tego samego dnia pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, nasi uczniowie pod opieką nauczycielek matematyki, przepytywali na terenie gminy Sośnie osoby dorosłe z tabliczki  mnożenia. Świetną znajomością tabliczki wykazali się policjanci z Posterunku Policji w Sośniach, pracownicy Urzędu Gminy Sośnie, Urzędu Pocztowego, Banku Spółdzielczego, nauczyciele Zespołu Szkół w Sośniach, pracownice sklepów spożywczych, napotkani klienci  i rodzice uczniów. Na terenie naszej szkoły ze znajomości tabliczki mnożenia przepytano pracowników szkoły oraz chętnych rodziców i dziadków uczniów. Uczestnicy akcji otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Gratulujemy wszystkim dorosłym znajomości tabliczki oraz tym, którzy poprzez aktywny udział, przyczynili się do propagowania tego święta.

Udział w tej akcji był jednym z zadań innowacji pedagogicznej „Spotkania z matematyką”. Koordynatorkami święta były nauczycielki matematyki: Krystyna Chudy i Aleksandra Chmielecka.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook