foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

296879
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
103
366
469
292963
7890
10567
296879

17-09-2019 03:30

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła brała udział w projekcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020” realizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

 

Zajęcia pozalekcyjne „Uczniowskie Laboratoria Informatyczne” przeznaczone dla uczniów klasy II rozpoczęły się w listopadzie, a zakończyły w maju. Głównym celem podprojektu ULI było podniesienie poziomu kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie wykorzystania na zajęciach narzędzi TIK.

Tematyka zajęć obejmowała: bezpieczeństwo w sieci, programowanie, tworzenie i edycje zdjęć i filmików, programy i aplikacje wspierające ucznia w zrozumieniu współczesnego świata. 

W ramach projektu otrzymaliśmy laptopa, 25 tabletów, 3 tablety piórkowe, matę do kodowania, klocki lego We Do 2.0. oraz ozoboty.

Zajęcia były realizowane w sali lekcyjnej w formie zajęć interaktywnych oraz  wycieczek. Wszyscy uczniowie brali udział w wycieczkach:  do Mikroskali w Koninie, Mediateki w Ostrowie Wlkp. oraz Politechniki Wrocławskiej.

Uwieńczeniem wielomiesięcznej pracy była realizacja projektu „Granowiec - moja mała Ojczyzna”. Uczniowie zbierali od mieszkańców informacje dotyczące ich życia, a następnie wykonali prezentację o Granowcu, folder, poster, album „Rośliny i zwierzęta”, zdjęcia umieszczone w antyramie oraz przeprowadzali wywiady.

Dnia 27 maja 2019 roku odbyło się w szkole spotkanie podsumowujące wielomiesięczną pracę z udziałem pani dyrektor Ewy Ostojak, rodziców i dziadków. Nasi goście z wielkim zainteresowaniem oglądali zdjęcia i filmiki z przeprowadzonych zajęć.

Udział w projekcie „Wyprawa do wnętrza netu”  stworzył  uczniom okazję do przeprowadzenia  eksperymentów wykraczających poza możliwości finansowe naszej  szkoły. Te kilka miesięcy zajęć pozalekcyjnych było fantastyczną przygodą rozwijającą kompetencje informatyczne.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook