foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

296893
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
117
366
483
292963
7904
10567
296893

17-09-2019 03:31

W dniach 8-15 maja br. obchodziliśmy XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W ramach tego święta już po raz czwarty odbyła się  ogólnopolska akcja czytelnicza „Przerwa na czytanie”, która polega biciu rekordu w czytaniu na przerwie.

Patronat nad akcją objęła Fundacja „ABCXXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty oraz Jacek Wójcicki – Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp.

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tym wydarzeniu. W jednym z majowych dni szkolnych uczniowie spędzili dwie przerwy międzylekcyjne w nieco inny niż zazwyczaj sposób. Każdy czytał swoją książkę w wybranym przez siebie miejscu – przed szkołą, na ławeczce, w parku. W dniu przeprowadzenia akcji powstała również Strefa czytania dla najmłodszych – przedszkolaków. Grupę 3 i 4-latków odwiedzili starsi uczniowie, którzy głośno czytali im wybrane bajki. Starszaki z zaciekawieniem słuchały opowieści czytanej przez nauczycielkę, a potem samodzielnie próbowali sił w czytaniu swoich ulubionych książeczek.

Społeczność szkolna chętnie uczestniczyła w akcji, która promowała czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży oraz integrowała młode pokolenie. Uczniowie przekonali się, że czytanie to fajna sprawa, a przerwa spędzona z książką też może być przyjemna. Czekamy na kolejną edycję akcji „Przerwa na czytanie”! Może za rok pobijemy rekord w czytaniu?

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook