foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

340866
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
248
375
2480
332949
8611
14177
340866

14-12-2019 15:18

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkich. 21 marca br. uczniowie naszej szkoły zgodnie z tradycją pożegnali zimę i powitali upragnioną wiosnę.

Ten słoneczny dzień rozpoczął się od wspólnego spotkania, podczas którego został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą Marzannę”. Każda klasa przygotowała Marzannę z ekologicznych materiałów. Wszystkie słomiane panny były kolorowe i pomysłowe, dlatego wybór tej najpiękniejszej nie był łatwy. W konkursie I miejsce zajęła kl. I SP, II miejsce ex aequo - kl. II SP i III G, III miejsce – kl. VII SP, a wyróżnienia przyznano kl. IV i V SP. Zwycięzcy otrzymali nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor – Ewa Ostojak.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli korowodem na ulice Granowca. Pochód z barwnymi Marzannami i kolorowymi kwiatami zwiastował nadejście wiosny. Transparenty wykonane przez uczniów ostrzegały o uzależnieniu od komputera,  negowały przemoc w internecie oraz podkreślały, że zło należy zwalczać dobrem. Oczekiwanie na wiosnę podkreślili młodsi uczniowie, którzy tego dnia ubrali się w stroje z elementami zielonego i żółtego koloru, a dziewczęta założyły na głowę wianki z kolorowych kwiatów.

Po powrocie do szkoły uczniowie zebrali się w Parku Rekreacyjno – Sportowym. Czekały na nich smaczne kiełbaski z grilla, ziemniaki z gziką i ciepła herbata. Wspólny posiłek był okazją do pogawędek, zabawy, śmiechu i oderwania się od codziennych, szkolnych obowiązków.

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny upłynęły w radosnej atmosferze. Nie zabrakło promieni słonecznych, dobrego humoru i uśmiechu na twarzach uczniów oraz nauczycieli. Miejmy nadzieję, że wiosna zostanie z nami na dobre!

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook