foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

340873
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
255
375
2487
332949
8618
14177
340873

14-12-2019 15:19

12 marca 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole  Światowy Dzień Matematyki! W ten oto sposób dołączyliśmy do ponad  2000 polskich szkół, które  obchodzą to nietypowe święto „królowej nauk” pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski.

W ramach obchodów Szkolnego Święta Matematyki 2019 nasi uczniowie z klas IV-VIIISP i IIIG. wzięli udział w quizach i konkursach matematycznych. Przygotowując się do święta matematyki każda klasa wykonała gazetkę ścienną o sławnym matematyku, m.in. o Pitagorasie, Kartezjuszu, Talesie. Uczniowie każdej z klas wzięli też udział w konkursie plastycznym, którego celem była reklama i promocja matematyki. I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęli Filip Szymański i Nikodem Kuświk z klasy IV, a w kategorii klas starszych – Jagoda Bielecka i Julia Maciejewska z klasy VIII.

Od samego rana „najlepsi klasowi matematycy” zmagali się z zadaniami matematycznymi. Uczniowie rozwiązywali zadania z wykorzystaniem nowych technologii – na tabletach. Dzięki temu mogli na bieżąco śledzić wyniki swoje oraz wyniki kolegów i koleżanek. Quiz rozgrywany był w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klasy VII, VIII i IIIG. W kategorii klas młodszych I miejsce zajął Bartłomiej Ząb z klasy VI, a w kategorii klas starszych najlepszą matematyczką okazała się Wiktoria Kurowska z klasy VIII. W konkursie Skojarzenia matematyczne najlepszym okazał się zespół z klasy VIII w skład którego weszli Adam Śniatała i Albert Zarzycki.

Krótki program artystyczny promujący „królową nauk” był posumowaniem tego dnia. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pocieszenia.

Gratulujemy wszystkim, którzy wykazali się wiedzą matematyczną!

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook