foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

336404
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
149
955
3455
328993
4149
14177
336404

06-12-2019 12:40

Konkurs Recytatorski - to dla słuchacza spotkanie z żywym słowem, jego pięknem, siłą przekazu, a dla występujących - to okazja, aby zaprezentować swój talent, podzielić się tym, co w duszy gra, poprzez własną interpretację tekstu literackiego.

 

Tegoroczny Gminny Konkurs Recytatorski odbył się 11 lutego w naszej szkole. Jego głównym celem było zainteresowanie dzieci i młodzieży poezją oraz rozwijanie ich zdolności recytatorskich i aktorskich. W tym ważnym, kulturalnym wydarzeniu uczestniczyli reprezentanci wszystkich szkół naszej gminy. Konkurs rozgrywał się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III SP, IV-VI SP, VII, VIII SP i III G. Uczestnikom towarzyszyło wiele emocji. Młodzi artyści recytowali utwory polskich poetów oraz fragmenty prozy. Interpretacja tekstów w ich wykonaniu rozwijała wrażliwość, bawiła, wzruszała i pozwalała na chwilę refleksji. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom występów, a szczególnie uczniowie klas najmłodszych. Jury, któremu przewodziła pani Beata Adamczyk ze Szkoły Podstawowej w Bogdaju, wyłoniło zwycięzców konkursu. Wybierając „najlepszych z najlepszych”, oceniało: kulturę słowa, dobór tekstu do możliwości ucznia, interpretację utworu oraz wrażenia artystyczne.

Nadszedł uroczysty moment ogłoszenia wyników konkursu. Słowa uznania dla występujących skierowała pani Joanna Wojtkowska. Następnie głos zabrała Dyrektor Centrum Usług Wspólnych – pani Arleta Zadka. Wszystkim uczestnikom pogratulowała odwagi, aktorskiego talentu i sukcesu, a potem wręczyła dyplomy i nagrody książkowe. Konkurs zakończył się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników.

Laureatami Gminnego Konkursu Recytatorskiego zostali:

w kategorii klas I – III SP:

 • Liliana Wójcik – Zespół Szkół w Granowcu - I miejsce,
 • Hanna Wiertelak – Zespół Szkół w Granowcu - II miejsce,
 • Jan Kozłowski – Zespół Szkół w Pawłowie - III miejsce,
 • Antonina Kędziora – Zespół Szkół w Pawłowie – wyróżnienie.

  w kategorii klas IV – VI SP:

 

 • Patryk Pyrka - Zespół Szkół w Cieszynie - I miejsce
 • Paulina Kołeczko – Zespół Szkół w Pawłowie - II miejsce,
 • Filip Szpak – Zespół Szkół w Granowcu - III miejsce

  w kategorii klas VII, VIII SP i III G:

 • Julia Antoniak – Zespół Szkół w Cieszynie - I miejsce,
 • Wiktoria Rusinek – Zespół Szkół w Cieszynie - II miejsce,
 • Weronika Waśko – Zespół Szkół w Sośniach – III miejsce,
 • Malwina Muszalska – Zespół Szkół w Pawłowie – wyróżnienie.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu,

a zwycięzcom życzymy, aby rozwijali swój talent

i osiągali kolejne sukcesy!

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook